تلویزیون شهری

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری نمایشگر های LED بسیار بزرگی هستند که در سطح شهر نصب می شوند و معمولا محتوای تبلیغاتی و اطلاع رسانی را نمیش می دهند. تلویزیون های شهری معمولا در مکان های پر تردد نصب می شوند و توسط مکانی به نام مرکز پیام برنامه ریزی می شوند. 

نمایش فایل های ویدئویی ، عکس و قابلیت پخش صدا باعث شده که این تلویزیون  ها جای بیلبورد های چاپی و ثابت را در شهر  بگیرند. این تلویزیون ها به دسته های فضای باز ، فضای بسته و خمیده تقسیم می شوند که بسته به نوع مکان مورد استفاده ، قطعات آن نیز تغییر میکند.
این محصول محل مناسبی برای تبلیغات بومی و غیر بومی است که هدف آن را میتوان اکثریت مردم یک شهر دانست.

اجزای تلویزیون شهری:

ماژول LED:

ماژول های LED مهم ترین بخش تلویزیون های شهری است که شدت نور ، تراکم پیکسلی تصویر و زاویه دید آن بستگی زیادی به ماژول LED دارد.
ماژول ها معمولا بصورت کابینت و با مجموعه کوچک تری که یک بلوک تلویزیون را تشکیل می دهد کنار هم قرار میگیرند. اخیرا ماژول هایی که دارای چیپست های LED SMD هستند بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. 

منبع تغذیه:

ولتاژ کاری سیستم های LED معولا 5ولت است . در تلویزیون های شهری نیز بسته به جریان مصرفی ماژول ها ، جریان مصرفی کل محاسبه شده و برای آن منبع تغذیه با جریان دهی مناسب استفاده میکنند.برای نمایشگر های رنتال بخاطر عمق کم کابینت و بیرون زدن منبع تغذیه معمولی از منبع تغذیه نازک Slim استفاده میکنند که برای حمل و نقل کابینت های رنتال نیز مناسب تر است.

برد کنترلر:

ولتاژ کاری سیستم های LED معولا 5ولت است . در تلویزیون های شهری نیز بسته به جریان مصرفی ماژول ها ، جریان مصرفی کل محاسبه شده و برای آن منبع تغذیه با جریان دهی مناسب استفاده میکنند.برای تلویزیون شهری های رنتال بخاطر عمق کم کابینت و بیرون زدن منبع تغذیه معمولی از منبع تغذیه نازک Slim استفاده میکنند که برای حمل و نقل کابینت های رنتال نیز مناسب تر است.

پردازشگر تصویر:

video prosessor وظیفه تنظیم ورودی ها ، فریم ریت ، ابعاد ، رنگ و ویژگی های بصری تصویر را در تلویزیون شهری به عهده دارند.این دستگاه ورودی تصویر مورد نظر را گرفته و پس از پردازش به وسیله ی خروجی که آن نیز از جنس تصویر است به sender card می دهد. از قابلیت های دیگر این دستگاه قرار دادن افکت های محو و تصویر در تصویر به نمایشگر است.

نواندیشان

کابینت و اتصالات:

هر کابینت مجموعه از ماژول ها ، منبع تغذیه و کارت گیرنده را در کنار هم جمع میکند. کابینت ها از آلیاژ سخت آلومینیم ساخته می شود و توسط دستگاه CNC سوراخ های ماژول ها و دیگر قطعات روی آن ایجاد می شود . اتصال این کابینت ها بوسیله گیره هایی که در هم قفل میشود روی کابینت است. به هر کابینت کامل یک ورودی برق و یک ورودی دیتا متصل میشود و همچنین برای کابینت بعدی خارج می شود.

نواندیشان

سازه و سیستم سرمایش:

سازه اهمیت بالایی کارایی آن دارد. علاوه بر استحکام آن زاویه دید و ارتفاع باید محاسبه و تحقیق شود.   یک سازه مناسب همراه با ظرافت باید در بیشترین نگاه ها را به خود جلب کند .بر خلاف دید عمومی ، این نور بالای LED نیست که جلب توجه مفید میکند بلکه زاویه مناسب تاثیر بیشتری میتواند داشته باشد. 
هر وسیله ی الکتریکی نیاز به خنک شدن برای سلامت سیستم دارد و تلویزیون های شهری نیز چون در تمام فصول مورد استفاده قرار میگیرند نیاز به تهویه و خنک کنندگی مطلوب دارد. معمولا برای تعدیل دما از کولر های گازی استفاده میکنند که بسته به اندازه تعداد و قدرت آن متفاوت است.
^دپارتمان سازه های شهری نواندیشان این سازه های می باشد.^

نمونه های تلویزیون شهری:

فضای باز

قیمت تلویزین شهری

خمیده

نواندیشان

رنتال ( اجاره ای )

نواندیشان

کاربری تلویزیون شهری

تلویزیون شهری نمایشگر LED است که برای اطلاع رسانی ، تبلیغات و نمایش اطلاعات خاصی در مکان های پر رفت و آمد شهر ها نصب می شود. این نمایشگر ها از بلوک های اماده LED که اصطلاحا به آنها کابینت LED میگویند در ابعاد مختلف اجرا میشود.
این سیستم از مرکز کنترل تصاویر مورد نظر را دریافت میکند، سپس توسط پردازش گر گرافیکی پردازش و روی ماژول های LED برای مخاطب نشان داده میشود.
ماژول های LED بسته به تراکم پیکسلی و شدت نور انواع مختلفی دارند. تراکم پیکسلی (دات پیچ ) به فاصله ی بین هر پیکسل led در ماژول میگویند.
نمایشگر باید با توجه به فاصله نصب تا مخاطب و اندازه دات پیچ مناسبی داشته باشد. این فاصله با توجه به محل نصب قابل محاسبه است.
تلویزیون شهری بخاطر تنوع در نمایش محتوا و مصرف انرژی پایین ، از بیلبورد ها و تابلو های معمولی بسیار مناسب تر است. 

تلویزیون شهری چیست

به مجموعه ای ازماژول های LED که یک نمیشگر را تشکیل می دهند که توسط یک سازه در مکان های عمومی نصب می شود و توسط یک مرکز کنترل می شود.
در واقع نمایشگر بزرگی است برای اهداف مختلف در شهر ها نصب می شود.

تلویزیون شهری چیست

تلویزیون شهری قیمت

قیمت در این زمینه بسیار متفاوت است، قیمت این مجموعه از قیمت اجزای تشکیل دهنده آن تاثیر میگیرد. 
برای اینکه قیمت تلویزیون شهری را بفهمید، لازم است که اندازه و نوع ماژول آنرا بدانید تا به اندازه کافی به قیمت دقیق نزدیک شوید.
معمولا هزینه تلویزیون های شهری با بررسی درست برای انتخاب محل هزینه بازگشتی می باشد که بسته به تاثیر گذاری زمان آن متفاوت است.

تلویزیون بزرگمهر

 

تلویزیون شهری سیار

برای برگزاری مراسم ها در مکان های مختلف ، بهترین نمایشگر نمایشگری است که بتوان به سرعت آن را ساخت و هم چنین جا ب جا کرد.
تلویزیون شهری سیار بصورت کابینت های کوچکتر حمل و در ابعاد دلخواه مونتاژ می شوند.
با توجه به بالا بودن قیمت تمام شده تلویزیون های شهری ، اکثر مشاغلی کک با این سیستم  کار میکنند ، استفاده از تلویزیون شهری سیار را ترجیح می دهند.
وزن سبک ، مونتاژ سریع ، ابعاد دلخواه و سازه ی سبک از ویژگی های مثبت این نمایشگر های LED است.

تلویزیون شهری اتاق بازرگانی

تلویزیون شهری داخل سالن

در سالن های اجتماعات ، لابی ها و یا مراکز خرید قبلا برای نمایش اطلاعات از بنر های چاپی و استند ها استفاده میکردند.
این روش نه مقرون به صرفه است و نه جذابیت مورد انتظار را دارد.در دوره بعد ویدیو پروژکتور ها مورد استفاده قرار گرفتند.
ویدیو پروژکتور ها نیز بخاطر کیفیت پایین و مشکل پخش در فضا هایی که نور زیادی دارند محبوبیت نداشتند.
تلویزیون های شهری داخل سالن اولین و بهترین ابزار برای نمایش محتوا در فضاهای بسته است. زیرا تمامی مشکلات سیستم های قبل را برطرف کرده و همچنین ویژگی های منحصر به فردی از قبیل پخش فیلم را دارد.
برای ساخت این نمایشگر ها از ماژول LED فضای بسته indoor استفاده می کنند.

پروژه های تلویزیون شهری نواندیشان :

امامزاده سید محمد-خمینی شهر

تلویزیون شهری

اداره استاندارد-اصفهان

تلویزیون شهری اداره استاندارد
بستن منو
اجرا شده توسط: همیار وردپرس