تلویزیون شهری

نواندیشان
تلویزیون شهری یا همان digital billboard ها امروزه یکی از موفق ترین ابزار های تبلیغات جمعی در شهر های توسعه یافته میباشد.
مصرف انرژی  پایین، عمر مفید زیاد،انعطاف پذیری در نمایش تبلیغات، نور مناسب در شب، حجم محتوای زیاد و… از جمله ویژگی های محبوبیت این غول های تازه وارد به میدان تبلیغات هستند.
استفاده غیر تبلیغاتی برای اطلاع رسانی و همچنین نمایشگر های مانیتورینگ نیز از دیگر قابلیت های این سیستم ها میباشد.
ماژول LED ، سازه ی فلزی ، سیستم پردازش تصویر ، برد کنترلر ، و مجموعه ای از سیم کشی ها بخش های اصلی این سیستم میباشند.
 ابعاد و اندازه ، نسبت تصویر و تراکم پیکسلی تلویزیون شهری بسته به کاربرد آن و محل نصب میتواند متفاوت باشد.

اجزای تلویزیون شهری:

نواندیشان

ماژول LED:

ماژول های LED مهم ترین بخش تلویزیون های شهری است که شدت نور ، تراکم پیکسلی تصویر و زاویه دید آن بستگی زیادی به ماژول LED دارد.
ماژول ها معمولا بصورت کابینت و با مجموعه کوچک تری که یک بلوک تلویزیون را تشکیل می دهد کنار هم قرار میگیرند. اخیرا ماژول هایی که دارای چیپست های LED SMD هستند بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. 

نواندیشان

منبع تغذیه:

ولتاژ کاری سیستم های LED معولا 5ولت است . در تلویزیون های شهری نیز بسته به جریان مصرفی ماژول ها ، جریان مصرفی کل محاسبه شده و برای آن منبع تغذیه با جریان دهی مناسب استفاده میکنند.برای نمایشگر های رنتال بخاطر عمق کم کابینت و بیرون زدن منبع تغذیه معمولی از منبع تغذیه نازک Slim استفاده میکنند که برای حمل و نقل کابینت های رنتال نیز مناسب تر است.

نواندیشان

برد کنترلر:

ولتاژ کاری سیستم های LED معولا 5ولت است . در تلویزیون های شهری نیز بسته به جریان مصرفی ماژول ها ، جریان مصرفی کل محاسبه شده و برای آن منبع تغذیه با جریان دهی مناسب استفاده میکنند.برای تلویزیون شهری های رنتال بخاطر عمق کم کابینت و بیرون زدن منبع تغذیه معمولی از منبع تغذیه نازک Slim استفاده میکنند که برای حمل و نقل کابینت های رنتال نیز مناسب تر است.

نواندیشان

پردازشگر تصویر:

video prosessor وظیفه تنظیم ورودی ها ، فریم ریت ، ابعاد ، رنگ و ویژگی های بصری تصویر را در تلویزیون شهری به عهده دارند.این دستگاه ورودی تصویر مورد نظر را گرفته و پس از پردازش به وسیله ی خروجی که آن نیز از جنس تصویر است به sender card می دهد. از قابلیت های دیگر این دستگاه قرار دادن افکت های محو و تصویر در تصویر به نمایشگر است.

نواندیشان

کابینت و اتصالات:

هر کابینت مجموعه از ماژول ها ، منبع تغذیه و کارت گیرنده را در کنار هم جمع میکند. کابینت ها از آلیاژ سخت آلومینیم ساخته می شود و توسط دستگاه CNC سوراخ های ماژول ها و دیگر قطعات روی آن ایجاد می شود . اتصال این کابینت ها بوسیله گیره هایی که در هم قفل میشود روی کابینت است. به هر کابینت کامل یک ورودی برق و یک ورودی دیتا متصل میشود و همچنین برای کابینت بعدی خارج می شود.

نواندیشان

سازه و سیستم سرمایش:

سازه اهمیت بالایی کارایی آن دارد. علاوه بر استحکام آن زاویه دید و ارتفاع باید محاسبه و تحقیق شود.   یک سازه مناسب همراه با ظرافت باید در بیشترین نگاه ها را به خود جلب کند .بر خلاف دید عمومی ، این نور بالای LED نیست که جلب توجه مفید میکند بلکه زاویه مناسب تاثیر بیشتری میتواند داشته باشد. 
هر وسیله ی الکتریکی نیاز به خنک شدن برای سلامت سیستم دارد و تلویزیون های شهری نیز چون در تمام فصول مورد استفاده قرار میگیرند نیاز به تهویه و خنک کنندگی مطلوب دارد. معمولا برای تعدیل دما از کولر های گازی استفاده میکنند که بسته به اندازه تعداد و قدرت آن متفاوت است.
^دپارتمان سازه های شهری نواندیشان این سازه های می باشد.^

نمونه های تلویزیون شهری:

فضای باز

قیمت تلویزین شهری

خمیده

نواندیشان

تلویزیون شهری رنتال ( اجاره ای )

نواندیشان

تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون شهری نمایشگر LED است که برای اطلاع رسانی ، تبلیغات و نمایش اطلاعات خاصی در مکان های پر رفت و آمد شهر ها نصب می شود. این نمایشگر ها از بلوک های اماده LED که اصطلاحا به آنها کابینت LED میگویند در ابعاد مختلف اجرا میشود.
تلویزیون شهری از مرکز کنترل تصاویر مورد نظر را دریافت میکند، سپس توسط پردازش گر گرافیکی پردازش و روی ماژول های LED برای مخاطب نشان داده میشود.
ماژول های LED بسته به تراکم پیکسلی و شدت نور انواع مختلفی دارند. تراکم پیکسلی (دات پیچ ) به فاصله ی بین هر پیکسل led در ماژول میگویند.
نمایشگر باید با توجه به فاصله نصب تا مخاطب و اندازه دات پیچ مناسبی داشته باشد. این فاصله با توجه به محل نصب قابل محاسبه است.
تلویزیون شهری بخاطر تنوع در نمایش محتوا و مصرف انرژی پایین ، از بیلبورد ها و تابلو های معمولی بسیار مناسب تر است. 

پروژه های تلویزیون شهری نواندیشان :

امامزاده سید محمد-خمینی شهر

تلویزیون شهری

اداره استاندارد-اصفهان

تلویزیون شهری
بستن منو
اجرا شده توسط: همیار وردپرس