اسکوربورد ورزشگاه LED

اسکوربرد ورزشگاه برای نمایش امتیازات ، زمان مسایقه و تصاویر مسابقه مانند صحنه های حساس ولوگو های تیم های مختلف استفاده می شود. اسکوربرد ورزشگاهی امروزه در ورزشگاه های روز دنیا بصورت تلویزیون های LED استفاده می شود. تراکم پیکسلی این نمایشر های LED بر اساس فاصله جایگاه نمایشگر تا تماشاگر متفاوت است. در ورزشگاه های بزرگ نقش اسکوربورد ها در کیفیت استفاده تماشاگران نقش بسیار مهمی دارد. زیرا بسیاری از تصاویر مسابقه برای تمامی تماشاگران کاملا در دسترس نیست. اسکوربرد های LEDاین قابلیت را به تماشگران می دهد تا از تمامی اتفاقات درون زمین مطلع شوند و لذت بیشتری از مسابقات خواهند برد.
نداشتن اسکوربرد در ورزشگاه های بزرگ امروزه نقص بزرگی محسوب می شود و اهمیت بالایی در رتبه بندی ورزشگاه ها دارد.

انواع اسکوربورد ورزشگاه

admin-ajax (8)

اسکوربورد تمام LED

این نوع اسکوربورد مانند یک تلویزیون شهری کامل می باشد و کامل ترین نوع اسکوربورد ورزشگاهی می باشد. این نمایشگر امکانات پخش دوربین های ورزشگاه ، نمایش زمان و امتیازات و لوگو ی سه بعدی تیم ها ، پخش فیلم و تیزر های مختلف بین بازی و نمایش ورودی های مختلف مانند پخش مستقیم تلویزیون ، نمایش آنلاین مسابقات دیگر از سایت بصورت هم زمان و پخش موقعیت های حساس بازی و .. را داراست.

admin-ajax (9)

اسکوربورد ترکیبی LED

اسکوربورد های ترکیبی ، از قسمت های مختلفی تشکیل شده و برای اینکه استفاده های مختلف و مجزا از اسکوربورد بشود از آنها استفاده میشود. اسکوربورد های ترکیبی مدل قدیمی این اسکوربورد های LED هستند که بخاطر هزینه کمتر و بودجه ناکافی ، از صفحه ی تماما LED برخوردار نیستند. از مشکلات یکپارچه نبودن اسکوربورد بروز مشکل در قسمت های مکانیکی و فرسوده شدن بخش های غیر تخصصی آن است. 

admin-ajax (10)

اسکوربورد LED ثابت

در دهه ی 70 و 80 در کشور ،مهندسین الکترونیک در شرکت های مختلف در ایران اقدام به تولید این سیستم ها کردند. این اسکوربورد ها فقط قابلیت نمایش اعداد در محل هایی که برای آنها تعریف شده می باشند. این نوع اسکوربورد بدلیل اینکه سیستم کنترل توسط شرکت ها شخصی سازی شده است. در حال حاضر دارندگان این اسکوربورد ها در سالن های ورزشی بخاطر خرابی های متعدد خدمات مناسبی دریافت نمیکنند.

admin-ajax (11)

اسکوربرد قدیمی Segment

قبل از رواج سیستم های LED برای غیر دستی کردن اسکوربورد ها در ورزشگاه ها ازین سیستم ها استفاده میشد. این سیستم ها نور دهی بسیار پایین دارند و طول عمر آنها نیز پایین هستند . این سیستم ها با پیشرفت تکنولوژی منسوخ شده است و دیگر ازین سیستم ها استفاده نمیشود.

نمونه پروژه های اسکوربورد ورزشگاهی نواندیشان

ورزشگاه نقش جهان – اصفهان

داخل سالن ورزشی پالایشگاه – اصفهان

ورزشگاه نقش جهان – اصفهان

داخل سالن ورزشی پالایشگاه – اصفهان

قطعات اسکوربورد ورزشگاهی

ماژول تلویزیون شهری

ماژول LED

ماژول LED مهم ترین بخش یک اسکوربورد LED است. ماژول LED یک برد الکترونیکی است که چیپ های LED با فاصله مشخص بروی آن قرار گرفته اند. به فاصله ی بین LED ها از هر طرف تا LED بعدی دات پیچ یا pixel pitch  می گویند. برای مثال در ماژول P4 بین هر پیکسل تا پیکسل بعدی 4 میلی متر فصله می باشد. از جمله مشخصات ماژول که در انتخاب ماژول مناسب به شما کمک می کند:

 • شدت نور ماژول (بر حسب MCD)
 • نرخ تازه سازی (refresh rate)
 • اسکن ماژول ( نحوه ی درایو LED که بر فرکانس نمایش ماژول تاثیر مستقیم دارد.)
 • کیفیت ماسک و قاب ماژول LED
 • شرکت سازنده چیپ ست LED
 • زاویه دید چیپ ست LED
منبع تغذیه LED

منبع تغذیه | power supply

ولتاژ کاری تمامی سیستم نمایشگر های ال ای دی 5 ولت است. منبع تغذیه بسته به جریان مصرفی ماژول LED انتخاب می شود. منبع تغذیه های مرسوم مورد استفاده شده در این کار معمولا 40 آمپر یا 60 آمپر می باشد که در 2 مدل اسلم (نازک) ومعمولی عرضه می شود. منبع تغذیه اسلیم برای کابینت های رنتال که فضای کمتری دارند معمولا استفاده می شود. ویژگی های منبع تغذیه خوب برای تلوزیون شهری :

 • تطابق جریان نامی و عملی منبع تغذیه
 • طول عمر بالا و اتلاف حرارتی پایین
 • فیوز محافظ نوسان برق
 • مدار قطع خودکار اتصال کوتاه
 • پورت ارت برای اتصال به زمین
 • تعداد خروجی مناسب و پتانسیومتر تنظیم ولتاژ
برد تلویزیون شهری

کارت کنترل

نمایش محتوای مورد نظر و روشن شدن ماژول ها به عهده سیستم کنترل است. نمایش تصویر در تلویزیون شهری توسط کارت کنترل گرفته می شود و توسط کابل های دیتا به ماژول میرسد. سیستم کنترل نمایشگر ها به این صورت است که تعدادی برد فرستنده (sender card)تصویر را از توسط سگنال تصویر میگیرد و به تعدادی کارت گیرنده (recieving card) میفرستد. در هر کابینت LED یک برد گیرنده وجود دارد. از ویژگی های سیستم کنترل نمایشگر LED :

 • تعداد پیکسل قابل پشتیبانی
 • مقدار refresh rate قابل پشتیبانی
 • سازگاری با انواع درایور های ماژول 
 • نرم افزار کاربر پسند و بروز رسانی نرم افزار مداوم
ویدیو پروسسور

ویدیو پروسسور | video processor

ویدیو پروسسور ورودی تصویر را منابع مختلف (کامپیوتر ، دوربین ، گیرنده دیجیتال و … ) میگیرد و ضمن تنظیم و بهینه سازی برای تلویزیون شهری ابعاد تصویر را با نمایشگر هماهنگ میکند. این دستگاه که مدیریت صوت و تصویر را بر عهده دارد تصویر دکمه های روی پنل کنترل می شود. تعداد ورودی و خروجی های ویدیو پروسسور و تنوع آن بر قیمت این محصول تاثیر زیادی دارد. از جمله ویژگی های ویدیو پروسسور:

 • قابلیت نمایش ورودی های دیجیتال و آنالو بصورت همزمان
 • تعداد پیکسل پشتیبانی در طول و عرض
 • خروجی مجزا برای مانیتور کاربر
 • تنظیم از طریق نرم افزار
 • فریم بر ثانیه ثابت و استاندارد (60fps)
 • قابلیت تصویر در تصویر PIP
سازه تلویزیون شهری

سازه و سیستم تهویه

در وسایل الکترونیکی ، بدلیل ایجاد گرما از طریق اتلاف انرژی باید برای تهویه و تعدیل دمای دستگاه راه حل در نظر گرفت . در اسکوربوردها جهت خنک کردن اسکوربورد از گرمای ایجاد شده توسط پاور ها معمولا از اسپیلیت ها استفاده میکنند. در صورت انجام پروژه در فضای بسته ( که تهویه محیطی داشته باشد) نیازی به اسپیلت نیست و از فن های گرداننده هوا استفاده می شود.

سازه اسکوربورد نیز باید توسط مهندسین محاسب عمران محصاسبه شود و نیرو باد ، لنگر و طول دستک و … در آن مشخص شود. در سازه اسکوربورد معمولا پایه ها بصورت گرد (لوله آهنی ) یا مقطع مستطیل ( سازه شبکه بندی شده ) می باشد.

نرم افزار اسکوربورد ورزشگاهی

نمایش محتوا بروی اسکوربورد ورزشگاهی به روش آنلاین انجام می شود

اسکوربرد آنلاین : 

سیستم آنلاین به این صورت است که تصاویری که روی نمایشگر LED پخش می شود ، مستقیم از سیستم اپراتور گرفته می شود. یعنی ی نمایشگر به صورت یک مانیتور کاربرد دارد و هر محتوایی از جمله فیلم ، عکس ، نرم افزار و … که روی یک کامپیوتر قابل نمایش است این تلویزیون شهری نمایش می دهد.

 

 

روش های ارتباط اپراتور با اسکوربورد ورزشگاهی

کابل شبکه برای تابلو led

ارتباط از طریق شبکه داخلی | Local Network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

فیبر نوری برای تلویزیون شهری

ارتباط از طریق فیبر نوری | optic fiber network

برای ارتباط با فیبر نوری ، در محل هم چنین در محل اپراتور نیاز به مبدل های فیبر نوری و مدیا کانورتر می باشد. این بستر معمولا برای فاصله های بیش از صد متر که ممکن است سیستم شبکه دچار اختلال شود ، استفاده می شود.

ارتباط از طریق wifi برای تابلو روان

ارتباط از طریق شبکه وایرلس | Wireless LAN network

ارتباط وایرلس با تلویزیون شهری ، از طریق آنتن های وایرلس با استاندار های شهری صورت میگیرد. بصورتی که در تلویزیون های شهری از سیستم وایرلس Point to Point استفاده می شود. تجهیزات وایرلس از زیر ساخت کمتری استفده میکند.

Untitled-1

ارتباط آفلاین

در ارتباط آفلاین سیستم بصورت مستقیم در ارتباط نیست. بلکه با رابط نرم افزاری ، برنامه روی حافظه های سخت افزاری مثل فلش مموری ، هارد و .. ذخیره می شود و به محل تلویزیون انتقال داده می شود. این روش از امنیت پایین تری برخودار است اما هزینه آن به مراتب پایین تر از سیستم های آنلاین است.

سوالات پر تکرار در مورد اسکوربورد ورزشگاهی

قیمت اسکوربورد با توجه به نوسانات بازار ارز و تنوع زیاد این محصول بازه بسیار زیادی دارد. مهم ترین مولفه ی قیمت اسکوربورد ، ماژول آن می باشد. برای اطلاع از قیمت به روز با شماره 09120266173 کارشناس فروش شرکت نواندیشان تماس بگیرید.

در نمایشگر های شهری فضای باز شدت نور بدلیل وجود نور آفتاب بسیار بیشتز از نمایشگر های فضای داخل است. نمایشگر های oudoor همچنین از سمت رو به رو در مقابل شرایط آب و هوایی مثل باران مقاوم هستند. اما وزن ماژول های اسکوربوردهای فضای بسته بسیار کمتر است. از نظر هزینه پروژه نیز تلویزیون شهری فضای باز هزینه بیشتری در بر دارد.

برند تولید کننده قطعات اسکوربورد متفاوت هستند. در قسمت ماژول برند های مانند Leyard و Cailiang و Qiangli و GKGD در بازار ایران معتبر هستند. در برند های منبع تغذیه CLCZ و Meanwell از جمله تولید کنندگان منبع تغذیه با کیفیت هستند. در سیستم های کنترل اسکوربورد Nova star و linsn و Color light برند های رایج و با کیفیتی هستند. مشتریان عزیز با مراجعه به سایت قطعات شرکت نواندیشان و یا تماس با بخش پشتیبانی فنی اطلاعات خود را تکمیل کنند.

در مجموع خرید دست دوم لوازم الکترونیکی در بلند مدت منطقی نیست. اما اسکوربوردهای دست دوم که توسط همکاران به شرکت نواندیشان جهت سرویس مراجعه می شود. با تماس با بخش فروش می توانید از قیمت و انوع آن مطلع شوید.

تصاویر مرتبط محصول