تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یا تابلو حروف برجسته حروفی هستند که با ورق های پلکسی بریده شده و دور آن نوار های استیل یا پلکسی کشیده شده که درون آن LED روشن می شود. این تابلو ها سر درب فروشگاه ها و شاختمان ها معمولا نصب میشوند. تابلو چلنیوم اخیرا در ایران رواج زیادی داشته و همین امر باعث شده تنوع و ایده های زیادی در این نوع تابلو بوجود آید .
تابلو حروف برجسته میتواند به غیر از نوری که دارد. از کناره ها نیز نور پردازی شود. شرکت نواندیشان واردکننده تمام قطعات تابلو های برجسته می باشد و تمامی محصولات بدون واسطه بدست مصرف کنندگان می رسد.
امر طراحی و نمای کلی تابلو و انتخاب رنگ ها در این تابلو ها مهم است و در جلوه بصری تابلو تاثیر زیادی دارد.

انواع تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم ساده

تابلو چلنیوم ساده از ورق های پلکسی که طرح مورد نظر را با لیزر روی آن ایجاد کرده اند به علاوه رول های چلنیوم استیل که دور آن کشیده می شود درست می شود.
این حروف نور مستقیمی به بیرون ندارد و فقط کل حروف ب طور یکپارچه روشن می شود. این نوع تابلو حروف برجسته با اینکه ساده هستند،زیبایی منحصر به فردی دارند و بیشتر سلیقه ها را جلب خودش می کند.

تابلو چلنیوم استیل

تابلو چلنیوم استیل

تابلو چلنیوم استیل بدلیل شفاف نبودن جنس حروف استیل ، نوری از حروف رد نمیشود اما این حروف رو بصورت بکلایت اجرا میکنند. بطوریکه دور حروف نور دارد و خود حروف حالت تاریکی دارد.
تابلو چلنیوم استیل بیشتر در موارد فضای بسته استفاده می شود اما در فضای باز نیز منع استفاده ندارد. تابلو های حروف برجسته استیل نمونه تابلو های کلاسیک می باشد که در عین سادگی زیبایی خاصی دارد.

تابلو چلنیوم پانچی

تابلو چلنیوم پانچی طرز ساخت مشابهی نسبت به تابلو چلنیوم ساده دارد ، اما روی حروف همچنین کنار آنها سوراخ هایی بنام پانچ زده می شود که نور را از خود عبور می دهد.
این تابلو ها جلوه ی بیشتری نسبت به بقیه تابلو ها دارد و درخشندگی زیادی نسبت به بقیه ی مدل ها دارد. تابلو های پانچی در رنگ های طلایی ، نقره ای و مشکی بسیار زیبا هستند و معمولا ازین رنگ ها برای تابلو های پانچی استفاده می شود.

تابلو برجسته وگاسی

تابلو برجسته لاس وگاسی

سبک تابلو های لاس وگاسی از تابلو های دهه 80 و 90 میلادی لاس وگاس آمریکا گرفته شده است و سیستم متفاوتی با تابلو های چلنیوم دارد. در این نوع تابلو برجسته حروف بصورت توخالی ساخته می شود  و درون حروف با فاصله ای مشخصی لامپ های دیمر دار نصب می شود. این سبک فانتزی تابلو های برجسته جدیدا مورد استقبال قرار گرفته و شرکت نواندیشان مجری این تابلو ها می باشد.

اجزای تابلو های چلنیوم

led پیکسلی

LED پیکسلی :
LED تابلو چلنیوم از نوع پیکسلی است. این LED ها بصورت خطی زیر حروف نصب می شوند . ولتاژکاری این LED ها 12 ولت است. جریان مصرفی هر LED پیکسلی 0.03 آمپر می باشد.

پاور تابلو روان

منبع تغذیه :
منبع تغذیه برای تابلو های چلنیوم  دو نوع است ، صنعتی و ضد آب . پاورصنعتی تابلو چلنیوم باید دور از باران و رطوبت زیاد باشد و در نوع ضد آب نصب پاور در مکان های مختلف منعی ندارد. منبع تغذیه 12 ولت  برای تابلو برجسته لازم است.

ورق پلکسی :
ورق پلکسی آلیاژی سخت و شکننده از پلاستیک است که رنگ بندی متفاوتی دارد . برای شفافیت نسبی این ورق ها در دکوراسیون نیز استفاده می شود. این ورق ها ضخامت های مختلفی دارد که نسبت عبور نور را تعیین میکند.

ورق مولتی استایل

ورق مولتی استایل :
ورق مولتی استایل از لحاظ درخشندگی مانند استیل است اما جنس پلاستیکی دارد . این ورق معمولا در نمونه تابلو پانچی استفاده می شود چون نور را از خود عبور نمیدهد. ضخامت ورق مولتی استایل تا 2 میلی متر است.

رول چلنیوم

رول چلنیوم :
رول چلنیوم ورق های استیل انعطاف پذیری هستند که دور ورق های پلکسی نصب می شوند و به حروف حجم می دهند. این ورق ها در رنگ های مختلف همچنین در دو نوع پانچی و ساده موجود هستند.

ورق PVC :
ورق pvc بعنوان شاسی حروف استفاده میشود و LED ها و رول چلنیوم روی آن پیچ می شود.
ورق Pvc به اندازه حروف بریده میشود و بعد تکمیل شدن روی زیرسازی نصب می شوند.

روش ساخت تابلو های چلنیوم :

برای ساخت این نوع از تابلو ها ، به ابزار های زیادی نیاز دارید اما بسیاری از کار های فرایند ساخت را میتوانید بصورت جزیی برون سپاری کنید .
در ابتدای کار نوع طرح و اندازه نسبت به محل نصب تابلو باید مشخص گردد برای این کار نیاز به عکس از محل نصب همچنین طراحی سه بعدی طرح پیش فرض و قرار دادن آن روی محل نصب است.

پس از آن طرح تابلو چلنیوم را با اندازه های دقیق در رنگ انتخاب شده باید روی ورق ها پلکسی یا مولتی استایل بسته به نوع ورق انتخابی با دستگاه لیزر برش زد . اگر دستگاه لیزر در کارگاه خود ندارید می توانید طرح مورد نظر را به دفاتر فنی دارای دستگاه لیزر برده و حروف برش خورده را تحویل بگیرید.

-اگر طرح شما شامل پانچ (یا همان سوراخ های رد کننده نور باشد باید در همین مرحله طراحی و برش روی طرح لحاظ گردد.

در مرحله بعد ، اندازه محیط هر حرف را بدست آورید و به طول آن باید نوار های چلنیوم که خریداری کرده اید را برش بزنید. نوار چلنیوم باید دقیق برش بخورد تا از رد شده نور و گذد و خاک همچنین روی هم افتادن لبه های چلنیوم جلوگیری شود.

لبه چلنیوم :

پس از آن لبه های چلنیونیوم را از قسمت های آسان دور حروف می پیچیم و با چسب مناسب (چسب آکواریوم) آن را ثابت میکنیم. ماژول های LED چلنیوم باید روی ورق های pvc که از قبل طبق نقشه حروف برش خورده چسبیده می شود. این کار نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد و نکته مهم آن فاصله ی مناسب led ها نسبت به یکدیگر است. بر خلاف تصورات افزایش بیش از حد تعداد LED ها در زیر حروف تاثیری در شدت نور حروف ندارد. بلکه عواملی مانند ضخامت پلکسی ، رنگ انتخابی LED همچنین رنگ ورق پلکسی بسیار تاثیر زیادی دارند.

ازین رو چیدمان LED های تابلو چلنیوم باید با توجه به این که سایه اندازی ایجاد نشود انجام گردد. از هر حرف تابلو ، دوسیم + و – خارج می شود که از آخرین LED به سمت منبع تغذیه می رود.ولتاژ کاری این تابلو ها 12v است و قابلیت این را دارد که به فلشر ( دستگاهی که با افکت های مختلف تابلو را خاموش و روشن می کند.) دارد.

پس از اتصال pvc های شمال led و حروف لبه شده ، بایستی حروف را به تریتیب روی خط کرسی فونت چیدمان کنید و نسبت به زیرسازی تابلو اقدام به روش نصب آن کنید. تابلو های حروف برجسته با سبک های جدیدی هر روز جذاب تر و درخشان تر می شوند و برای فروشگاه ها تاثیرات چشم گیری از لحاظ حجم فروش و … را داشته است. انتخاب فونت هایی به قطر قلم ضخیم ، رنگ پلکسی مناسب و طراحی زیبا ، می توان ترکیبی زیبا برای فروشگاه مراکز اداری و …. همچنین جلوه ی شهر ایجاد نمود.

-شرکت نواندیشان با ساخت تابلو های چلنیوم با قیمت های مناسب سفارشات تابلو ساز های عزیز را انجام می دهد و اکثر مشتریان ما زحمت درگیری در ساخت و طراحی تابلو هارا به خود نمیدهند.
-در صورت بروز مشکل و یا مشاوره یا طراحی تیم نواندیشان می توانند به شما کمک کنند.
مسئول فروش : 09120266173 سرشاد

سایر مدل های تابلو چلنیوم

تابلو حروف برجسته پانچی ، تابلو حروف برجسته مولتی ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم اصفهان ، تابلو برجسته استروک دار

قیمت تابلو چلنیوم

قیمت تابلو چلنیوم بصورت متر محیط محاسبه می شود. یعنی دور تا دور حروف طرح مورد نظر شما در قیمت واحد ضرب می شود. این قیمت واحد در مدل های مختلف متفاوت استشرکت نواندیشان با توجه به محل نصب مشتریان ، طراحی راانجام می دهد و بصورت عینی تابلو را در محل می توانند قبل از اجرا مشاهده کنند. 

برای مشاوره ، طراحی و قیمت تابلو چلنیوم و برجسته با بخش طراحی تماس بگیرید. 09139999017 مهندس کریمی

طراحی کارشناس فنی اجرا کارشناس فنی الکترونیک
مهندس افشاری : 09130913094 مهندس گودرزی : 09132005812 مهندس کریمی : 09139999017