نمایشگر LED سه بعدی

نمایشگر LED سه بعدی نمایشگری است که امکان نمایش افکت های سه بعدی را می دهد که بدون نیاز به عینک حرفه ای با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این صفحه نمایش افکت های سه بعدی بسیار واقعی را ارائه میدهد، می تواند محتوا را به خوبی نمایش دهد و چشم عابران را به خود جلب کند. نمایشگر LED سه بعدی با چشم غیر مسلح نسل جدیدی از محصولات صرفه جویی در انرژی با تصاویر دقیق تر و شفاف تر ، رنگ های غنی تر و فضای سه بعدی برجسته است. در حال حاضر صفحه نمایش های سه بعدی LED شروع به محبوب شدن و استفاده در تبلیغات کرده اند. بسیاری از صفحه نمایش ها با فناوری تبلیغات سه بعدی در جهان مصرف کنندگان را شگفت زده می کنند.

انواع نمایشگر LED سه بعدی

Transparent-LED-Screen-curved-office

نمایشگر LED سه بعدی شفاف

این صفحه نمایش های LED باماهیت شفاف خود فرصتی بی نظیر برای زمینه سازی ارائه می دهند آنها را می توان به طور یکپارچه در ساختارهای معماری موجود ادغام کرد و امکان تبلیغات و راه حل های پیام رسانی خلاقانه و فراگیر را فراهم کرد. این صفحات که برای یکپارچه سازی طراحی شده اند ، می توانند در پشت یا جلوی سطوح شیشه ای در ساختمان ها نصب شوند امکان طراحی خلاقانه برای معماران و طراحان فراهم کنند. ماهیت کابینت LED سبک وزن آنها را به گزینه ای عالی برای پروژه هایی تبدیل می کند که زیبایی شناسی نقش مهمی ایفا می کند.

تلویزیون_سه_بعدی

نمایشگر LED سه بعدی معمولی

این صفحه نمایش های LED در طیف گسترده ای از اندازه ها و پیکربندی ها ، مناسب برای نصب در داخل و خارج از خانه هستند.تطبیق پذیری آنها به گزینه های مختلف نصب و سفارشی سازی انعطاف پذیرتر برای مطابقت با نیازهای خاص اجازه میدهد.بااین حال در نظر گرفتن عواملی مانند وزن و استحکام هنگام برنامه ریزی نصب ضروری است. صفحه نمایش های LED معمولی برای کاربردهایی مانندتابلوهای دیجیتال و تبلیغات ایده آل هستند و انعطاف پذیری محتوای عالی را ارائه می کنند. روشنایی و سرزندگی رنگ استثنایی آن ها باعث می شود که محتوا برجسته شود و آنها را برای نمایشگرهای پرجنب و جوش و جلب توجه عالی می کند.

قطعات نمایشگر LED سه بعدی

ماژول تلویزیون شهری

ماژول LED

ماژول LED مهم ترین بخش یک تلویزیون LED است. ماژول LED یک برد الکترونیکی است که چیپ های LED با فاصله مشخص بروی آن قرار گرفته اند. به فاصله ی بین LED ها از هر طرف تا LED بعدی دات پیچ یا pixel pitch  می گویند. برای مثال در ماژول P4 بین هر پیکسل تا پیکسل بعدی 4 میلی متر فصله می باشد. از جمله مشخصات ماژول که در انتخاب ماژول مناسب به شما کمک می کند:

 • شدت نور ماژول (بر حسب MCD)
 • نرخ تازه سازی (refresh rate)
 • اسکن ماژول ( نحوه ی درایو LED که بر فرکانس نمایش ماژول تاثیر مستقیم دارد.)
 • کیفیت ماسک و قاب ماژول LED
 • شرکت سازنده چیپ ست LED
 • زاویه دید چیپ ست LED
ویدیو پروسسور

ویدیو پروسسور | video processor

ویدیو پروسسور ورودی تصویر را منابع مختلف (کامپیوتر ، دوربین ، گیرنده دیجیتال و … ) میگیرد و ضمن تنظیم و بهینه سازی برای تلویزیون شهری ابعاد تصویر را با نمایشگر هماهنگ میکند. این دستگاه که مدیریت صوت و تصویر را بر عهده دارد تصویر دکمه های روی پنل کنترل می شود. تعداد ورودی و خروجی های ویدیو پروسسور و تنوع آن بر قیمت این محصول تاثیر زیادی دارد. از جمله ویژگی های ویدیو پروسسور:

 • قابلیت نمایش ورودی های دیجیتال و آنالو بصورت همزمان
 • تعداد پیکسل پشتیبانی در طول و عرض
 • خروجی مجزا برای مانیتور کاربر
 • تنظیم از طریق نرم افزار
 • فریم بر ثانیه ثابت و استاندارد (60fps)
 • قابلیت تصویر در تصویر PIP
برد تلویزیون شهری

کارت کنترل

نمایش محتوای مورد نظر و روشن شدن ماژول ها به عهده سیستم کنترل است. نمایش تصویر در تلویزیون شهری توسط کارت کنترل گرفته می شود و توسط کابل های دیتا به ماژول میرسد. سیستم کنترل نمایشگر ها به این صورت است که تعدادی برد فرستنده (sender card)تصویر را از توسط سگنال تصویر میگیرد و به تعدادی کارت گیرنده (recieving card) میفرستد. در هر کابینت LED یک برد گیرنده وجود دارد. از ویژگی های سیستم کنترل نمایشگر LED :

 • تعداد پیکسل قابل پشتیبانی
 • مقدار refresh rate قابل پشتیبانی
 • سازگاری با انواع درایور های ماژول 
 • نرم افزار کاربر پسند و بروز رسانی نرم افزار مداوم
منبع تغذیه LED

منبع تغذیه | power supply

منبع تغذیه انرژی مورد نیاز سیستم را تامین میکند و برق AC شهری را به DC تبدیل میکند. معمولا تجهیزات LED با ولتاژ 5 ولت کار میکنند. انتخاب منبع تغذیه باید متناسب با مصرف ماژول های LED هماهنگ باشد. منبع تغذیه های مرسوم مورد استفاده شده در این کار معمولا 40 آمپر یا 60 آمپر می باشد که در 2 مدل اسلم (نازک) ومعمولی عرضه می شود. منبع تغذیه اسلیم برای کابینت های رنتال که فضای کمتری دارند معمولا استفاده می شود. ویژگی های منبع تغذیه خوب برای استیج تالار :

 • تطابق جریان نامی و عملی منبع تغذیه
 • طول عمر بالا و اتلاف حرارتی پایین
 • فیوز محافظ نوسان برق
 • مدار قطع خودکار اتصال کوتاه
 • پورت ارت برای اتصال به زمین
 • تعداد خروجی مناسب و پتانسیومتر تنظیم ولتاژ

نرم افزار نمایشگر LED سه بعدی

نمایش محتوا بروی تلویزیون شهری به روش های آنلاین و آفلاین انجام می شود

آنلاین
آفلاین

راه اندازی آنلاین ، سیستم تلویزیون شهری حافظه ای برای ذخیر محتوا ندارد. بنابر این دقیقا سیگنال تصویری که از منبع خود میگیرد به نمایش می گذارد. برای مثال اگر اپراتور نشانگر موس خود را حرکت دهد ، دقیقا در همان لحظه بروی نمایشگر مشاهده می شود.

کنترل انلاین led

در این حالت همیشه باید تصویری برای ویدیو پروسسور ارسال شود و ارتباط آن باید بصورت دائم بر قرار باشد. در اکثر ویدیو پروسسور های بازار ، جای کارت فرستنده تعبیه شده و فرستنده در خود ویدیو پروسسور نصب می شود. به این ترتیب تصویر منبع های دلخواه به پروسسور متصل می شود و کاربر در لحظه هر میتواند بین ورودی های تصویر جا ب جایی انجام دهد.

روش های ارتباط اپراتور با نمایشگر LED سه بعدی

کابل شبکه برای تابلو led

ارتباط از طریق شبکه داخلی | Ethernet LAN network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

فیبر نوری برای تلویزیون شهری

ارتباط از طریق فیبر نوری | optic fiber network

برای ارتباط با فیبر نوری ، در محل هم چنین در محل اپراتور نیاز به مبدل های فیبر نوری و مدیا کانورتر می باشد. این بستر معمولا برای فاصله های بیش از صد متر که ممکن است سیستم شبکه دچار اختلال شود ، استفاده می شود.

ارتباط از طریق wifi برای تابلو روان

ارتباط از طریق شبکه وایرلس | Wireless LAN network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

#8900BF

نرم افزار تلویزیون شهری افلاین

ارتباط از طریق دستگاه های حافظه | Storage transfer data

در ارتباط آفلاین سیستم بصورت مستقیم در ارتباط نیست. بلکه با رابط نرم افزاری ، برنامه روی حافظه های سخت افزاری مثل فلش مموری ، هارد و .. ذخیره می شود و به محل تلویزیون انتقال داده می شود. این روش از امنیت پایین تری برخودار است اما هزینه آن به مراتب پایین تر از سیستم های آنلاین است.

سوالات پر تکرار در مورد نمایشگر LED سه بعدی

نمایشگر های پهن پیکر LED است در سطح شهری ها نصب می شود. از این نمایشگر ها برای نمایش پیام های تبلیغاتی ، پیام های مربوط مدیریت شهری و تصاویر برگزاری همایش یا رویداد های بزرگ شهری استفاده میکنند.

قیمت تلویزیون شهری با توجه به نوسانات بازار ارز و تنوع زیاد این محصول بازه بسیار زیادی دارد. مهم ترین مولفه ی قیمت تلویزیون شهری ، ماژول آن می باشد. برای اطلاع از قیمت به روز با شماره 09120266173 کارشناس فروش شرکت نواندیشان تماس بگیرید.

برند تولید کننده قطعات تلویزیون شهری متفاوت هستند. در قسمت ماژول برند های مانند Leyard و Cailiang و Qiangli و GKGD در بازار ایران معتبر هستند. در برند های منبع تغذیه CLCZ و Meanwell از جمله تولید کنندگان منبع تغذیه با کیفیت هستند. در سیستم های کنترل تلویزیون شهری Nova star و linsn و Color light برند های رایج و با کیفیتی هستند. مشتریان عزیز با مراجعه به سایت قطعات شرکت نواندیشان و یا تماس با بخش پشتیبانی فنی اطلاعات خود را تکمیل کنند.

در مجموع خرید دست دوم لوازم الکترونیکی در بلند مدت منطقی نیست. اما تلویزیون های دست دوم که توسط همکاران به شرکت نواندیشان جهت سرویس مراجعه می شود. با تماس با بخش فروش می توانید از قیمت و انوع آن مطلع شوید.

تصاویر مرتبط محصول