تلویزیون شهری منحنی

تلویزیون شهری منحنی نسل جدیدی تلویزیون های شهری هستند که برای مکان ها بدون زاویه و غیر مسطح استفاده می شود. با پیشرفت فناوری برد های التکرونیک منحنی و انعطاف پذیر ، صنعت LED نیز با بهره ازین تکنولوژی تولید ماژول های led منحنی را در بازار گسترش داده است . این نمایشگر ها بدلیل شکل ظاهری نا مسطح ، نسبت به سایر تلویزیون های شهری جلوه بصری ویژه ای دارد و جذب مخاطب می کند. نمایشگر های LED انواع مختلفی دارد که در شرکت نواندیشان از اولین واردکنندگان این محصول در کشور می باشد. برای آشنایی با این نمایشگر های جدید و جذاب همین صفحه را مطالعه کنید.

انواع تلویزیون شهری منحنی

admin-ajax (9)

نمایشگر LED انعطاف پذیر

نمایشگر های LED انعطاف پذیر در هر زاویه یا حالتی میتواند قرار بگیرد و فریم آن نیز انعطاف پذیر است. این نمایشگر ها جنبه ی نمایش محتوای گایین ترین دارد و بیشتر در موارد نورپردازی از آن استفاده می شود. نحوه شکل گیری این نمایشگر های باید به نحوی باشد که تمامی زاویه های قابل مشاهده مخاطب بتواند قسمت خوانایی از آن را مشاهده کند.

admin-ajax (10)

تابلو LED منحنی

این سبک از نمایشگر های منحنی انعطاف پذیر نیستند و در زاویه های خاصی تولید می شوند. این نمایشگر ها محدودیت محیطی دارند اما از نظر سازه ای و استحکام از نمونه قبل بسیار مقاوم تر هستند. در این سبک از تابلو های LED منحنی کابینت این LED ها با همان زاویه قابل مونتاژ و نصب هستند. این سبک از نمایشگر های منحنی بصورت دوطرفه نیز اجرا می شود.

admin-ajax (12)

تابلو LED منحنی شفاف

این نمایشگر ها برای اجرا در نمی ساختمان ها و ویترین مغازه ها و واحد های تجاری مناسب هستند. این پنل های LED از دو طرف شفاف هستند و  برای فضاهایی که نورگیری از بیرون صورت میگیرد مناسب است . نمایشگر های LED شفاف نسل جدید پنل های LED هستند که علاوه بر نمایش محتوا اشغال فضا و نور کمتری دارند و این ویژگی در کاربرد های مختلف میتواند نقش ویژه داشته باشد.

admin-ajax (11)

نمایشگر منحنی LED دروازه ای

با ظهور نمایشگر های LED منحنی ، ایده های کاربردی بسیار زیادی همراه با این تکنولوژی اشکار شده است. ایده های نورپردازی با تکنولوژی های روز دنیا در فستیوال ها و مراسم های مختلف چشمگیر و زیباتر شده اند. این نمایشگر ها علاوه بر کابرد پخش محتوا ، حس نور پپردازی و دعوت کنندگی را در مخاطب ایجاد می کند.این نسل از نمایشگر از بروز ترین ایده های نورپردازی و تبلیغات است.

قطعات تلویزیون شهری منحنی

ماژول LED منحنی

ماژول LED مهم ترین قسمت تلویزیون شهری است و کیفیت تاثیر مستقیم روی تلویزیون دارد. ماژول LED  وظیفه نمایش محتوا با پیکسل های LED که رو آن قرار دارد را تلویزیون به عهده دارد.

منبع تغذیه سوپر اسلیم

منبع تغذیه انرژی مورد نیاز سیستم را تامین میکند و برق AC شهری را به DC تبدیل میکند. معمولا تجهیزات LED با ولتاژ 5 ولت کار میکنند. انتخاب منبع تغذیه باید متناسب با مصرف ماژول های LED هماهنگ باشد.

برد تلویزیون شهری

کارت کنترل

کارت کنترل دیتا را اپراتور دریافت میکند و روی ماژول های LED نمایش میدهد ، در تلویزیون های شهری معمولا از کنترلر های آنلاین استفاده می شود. کنترلر های آنلاین شامل 2 قسمت گیرنده و فرسنتد می باشد.

ویدیو پروسسور

ویدیو پروسسور

ویدیو پروسسور رابط بین ورودی های تصویر ونمایشگر LED است. این سیستم وظیفه انتخاب ورودی تصویر و تغییر اندازه تصاویر ورودی به اندازه تلویزیون شهری را دارد.

استراکچر تلویزیون شهری منحنی

استراکچر باید متناسب با نیرو های وارد شده توسط نمایشگر محاسبه و طراحی شود. همچنین فضای تعمیرات و نصب باید برای موارد ضروری در نظر گرفته شود.

نرم افزار تلویزیون شهری منحنی

نمایش محتوا بروی تلویزیون شهری به روش های آنلاین و آفلاین انجام می شود

آنلاین
آفلاین

سیستم آنلاین به این صورت است که تصاویری که روی نمایشگر LED پخش می شود ، مستقیم از سیستم اپراتور گرفته می شود. یعنی ی نمایشگر به صورت یک مانیتور کاربرد دارد و هر محتوایی از جمله فیلم ، عکس ، نرم افزار و ... که روی یک کامپیوتر قابل نمایش است این تلویزیون شهری نمایش می دهد.

ویژگی تلویزیون شهری آنلاین تلویزیون شهری آفلاین
نیاز به سیستم کنترل
پخش فرمت های ورودی متنوع
حافظه
پشتیبانی از سنسور
پشتیبانی از ویدئو پروسسور
پشتیبانی از ابعاد بسیار بزرگ
قابلیت نمایش تصویر دوربین

روش های ارتباط اپراتور با تلویزیون شهری منحنی

کابل شبکه برای تابلو led

ارتباط از طریق شبکه داخلی | Ethernet LAN network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

فیبر نوری برای تلویزیون شهری

ارتباط از طریق فیبر نوری | optic fiber network

برای ارتباط با فیبر نوری ، در محل هم چنین در محل اپراتور نیاز به مبدل های فیبر نوری و مدیا کانورتر می باشد. این بستر معمولا برای فاصله های بیش از صد متر که ممکن است سیستم شبکه دچار اختلال شود ، استفاده می شود.

ارتباط از طریق wifi برای تابلو روان

ارتباط از طریق شبکه وایرلس | Wireless LAN network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

#8900BF

نرم افزار تلویزیون شهری افلاین

ارتباط از طریق دستگاه های حافظه | Storage transfer data

در ارتباط آفلاین سیستم بصورت مستقیم در ارتباط نیست. بلکه با رابط نرم افزاری ، برنامه روی حافظه های سخت افزاری مثل فلش مموری ، هارد و .. ذخیره می شود و به محل تلویزیون انتقال داده می شود. این روش از امنیت پایین تری برخودار است اما هزینه آن به مراتب پایین تر از سیستم های آنلاین است.

سوالات پر تکرار در مورد تلویزیون شهری منحنی

نمایشگر های منحنی پیکر LED است در مکان های بدون زاویه و غیر مسطح نصب می شود. از این نمایشگر ها برای نمایش پیام های تبلیغاتی ، پیام های مربوط مدیریت شهری و تصاویر برگزاری همایش یا رویداد های بزرگ شهری استفاده میکنند.

قیمت تلویزیون شهری با توجه به نوسانات بازار ارز و تنوع زیاد این محصول بازه بسیار زیادی دارد. مهم ترین مولفه ی قیمت تلویزیون شهری ، ماژول آن می باشد. برای اطلاع از قیمت به روز با شماره 09120266173 کارشناس فروش شرکت نواندیشان تماس بگیرید.

در نمایشگر های شهری فضای باز شدت نور بدلیل وجود نور آفتاب بسیار بیشتز از نمایشگر های فضای داخل است. نمایشگر های oudoor همچنین از سمت رو به رو در مقابل شرایط آب و هوایی مثل باران مقاوم هستند. اما وزن ماژول های تلویزیون شهری فضای بسته بسیار کمتر است. از نظر هزینه پروژه نیز تلویزیون شهری فضای باز هزینه بیشتری در بر دارد.

برند تولید کننده قطعات تلویزیون شهری متفاوت هستند. در قسمت ماژول برند های مانند Leyard و Cailiang و Qiangli و GKGD در بازار ایران معتبر هستند. در برند های منبع تغذیه CLCZ و Meanwell از جمله تولید کنندگان منبع تغذیه با کیفیت هستند. در سیستم های کنترل تلویزیون شهری Nova star و linsn و Color light برند های رایج و با کیفیتی هستند. مشتریان عزیز با مراجعه به سایت قطعات شرکت نواندیشان و یا تماس با بخش پشتیبانی فنی اطلاعات خود را تکمیل کنند.

در مجموع خرید دست دوم لوازم الکترونیکی در بلند مدت منطقی نیست. اما تلویزیون های دست دوم که توسط همکاران به شرکت نواندیشان جهت سرویس مراجعه می شود. با تماس با بخش فروش می توانید از قیمت و انوع آن مطلع شوید.

انواع کیفیت تلویزیون شهری منحنی

تلویزیون شهری P3.91 منحنی

تلویزیون شهری P5 منحنی

تلویزیون شهری P6 منحنی

تلویزیون شهری P8 منحنی

تصاویر مرتبط محصول