تلویزیون شهری رنتال

تلویزیون شهری رنتال برای مکان هایی استفاده می شود که بصورت موقت نیاز به نمایش محتوا دارد. برای مثال در همایش هایی که ارگان های مختلف در مکان های مختلف شهر برگزار میکنند و یا سالن نمایشگاه های موقت . این تلویزیون ها شامل کابینت هایی با ابعاد مختلف هستند که بر مکان مورد نظر بهم بسته می شود و مورد استفاده قرار میگیرند.
تلویزیون های شهری رنتال در ابعاد بزرگ نیاز به مهارکننده های مخصوص و استراکچر های نگه دارنده دارد. این تلویزیون ها معمولا بصورت آنلاین راه اندازی می شود و کاربر میتواند دستگاه مورد نظر را (لپتاپ ، کامپیوتر ، دوربین ، پخش کننده ویدیو ) را مستقیم به تلویزیون متصل کند و از آن استفاده کند.

اجزای تلویزیون شهری رنتال

کابینت LED رنتال

کابینت های تلویزیون LED رنال شامل ماژول led ، منبع تغذیه و برد گیرنده می باشد. این کابینت ها طوری طراحی شده که در کنار هم با اتصالات HotPlug یا همان آسان نصب بهم دیگر متصل  می شوند.

ویدیو پروسسور

ویدیو پروسسور | video processor

ویدیو پروسسور ورودی تصویر را منابع مختلف (کامپیوتر ، دوربین ، گیرنده دیجیتال و … ) میگیرد و ضمن تنظیم و بهینه سازی برای تلویزیون شهری ابعاد تصویر را با نمایشگر هماهنگ میکند. این دستگاه که مدیریت صوت و تصویر را بر عهده دارد تصویر دکمه های روی پنل کنترل می شود. تعداد ورودی و خروجی های ویدیو پروسسور و تنوع آن بر قیمت این محصول تاثیر زیادی دارد. از جمله ویژگی های ویدیو پروسسور:

  • قابلیت نمایش ورودی های دیجیتال و آنالو بصورت همزمان
  • تعداد پیکسل پشتیبانی در طول و عرض
  • خروجی مجزا برای مانیتور کاربر
  • تنظیم از طریق نرم افزار
  • فریم بر ثانیه ثابت و استاندارد (60fps)
  • قابلیت تصویر در تصویر PIP

کابل و اتصالات تلویزیون رنتال

کارت کنترل دیتا را اپراتور دریافت میکند و روی ماژول های LED نمایش میدهد ، در تلویزیون های شهری معمولا از کنترلر های آنلاین استفاده می شود. کنترلر های آنلاین شامل 2 قسمت گیرنده و فرسنتد می باشد.

استراکچر

تلویزیون های شهری رنتال نیاز به استراکچر های موقت برای مهار شدن دارند. این استراکجر ها معمولا از اسپیسر های آلومینیومی ساخته مشوند که علاوه بر استحکام لازم ، نصب راحت و وزن سبک تری دارند.

نرم افزار تلویزیون شهری

نمایش محتوا بروی تلویزیون شهری به روش های آنلاین و آفلاین انجام می شود

آنلاین
آفلاین

سیستم آنلاین به این صورت است که تصاویری که روی نمایشگر LED پخش می شود ، مستقیم از سیستم اپراتور گرفته می شود. یعنی ی نمایشگر به صورت یک مانیتور کاربرد دارد و هر محتوایی از جمله فیلم ، عکس ، نرم افزار و ... که روی یک کامپیوتر قابل نمایش است این تلویزیون شهری نمایش می دهد.

مقایسه برخی از ویژگی های راه اندازی آنلاین و آفلاین

ویژگی تلویزیون شهری آنلاین تلویزیون شهری آفلاین
نیاز به سیستم کنترل
پخش فرمت های ورودی متنوع
حافظه
پشتیبانی از سنسور
پشتیبانی از ویدئو پروسسور
پشتیبانی از ابعاد بسیار بزرگ
قابلیت نمایش تصویر دوربین

روش های ارتباط اپراتور با تلویزیون شهری

کابل شبکه برای تابلو led

ارتباط از طریق شبکه داخلی | Ethernet LAN network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

فیبر نوری برای تلویزیون شهری

ارتباط از طریق فیبر نوری | optic fiber network

برای ارتباط با فیبر نوری ، در محل هم چنین در محل اپراتور نیاز به مبدل های فیبر نوری و مدیا کانورتر می باشد. این بستر معمولا برای فاصله های بیش از صد متر که ممکن است سیستم شبکه دچار اختلال شود ، استفاده می شود.

ارتباط از طریق wifi برای تابلو روان

ارتباط از طریق شبکه وایرلس | Wireless LAN network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

#8900BF

Untitled-1

ارتباط آفلاین

در ارتباط آفلاین سیستم بصورت مستقیم در ارتباط نیست. بلکه با رابط نرم افزاری ، برنامه روی حافظه های سخت افزاری مثل فلش مموری ، هارد و .. ذخیره می شود و به محل تلویزیون انتقال داده می شود. این روش از امنیت پایین تری برخودار است اما هزینه آن به مراتب پایین تر از سیستم های آنلاین است.

سوالات پر تکرار در مورد تلویزیون شهری رنتال

نمایشگر های پهن پیکر LED است در سطح شهری ها نصب می شود. از این نمایشگر ها برای نمایش پیام های تبلیغاتی ، پیام های مربوط مدیریت شهری و تصاویر برگزاری همایش یا رویداد های بزرگ شهری استفاده میکنند.

قیمت تلویزیون شهری با توجه به نوسانات بازار ارز و تنوع زیاد این محصول بازه بسیار زیادی دارد. مهم ترین مولفه ی قیمت تلویزیون شهری ، ماژول آن می باشد. برای اطلاع از قیمت به روز با شماره 09120266173 کارشناس فروش شرکت نواندیشان تماس بگیرید.

در نمایشگر های شهری فضای باز شدت نور بدلیل وجود نور آفتاب بسیار بیشتز از نمایشگر های فضای داخل است. نمایشگر های oudoor همچنین از سمت رو به رو در مقابل شرایط آب و هوایی مثل باران مقاوم هستند. اما وزن ماژول های تلویزیون شهری فضای بسته بسیار کمتر است. از نظر هزینه پروژه نیز تلویزیون شهری فضای باز هزینه بیشتری در بر دارد.

برند تولید کننده قطعات تلویزیون شهری متفاوت هستند. در قسمت ماژول برند های مانند Leyard و Cailiang و Qiangli و GKGD در بازار ایران معتبر هستند. در برند های منبع تغذیه CLCZ و Meanwell از جمله تولید کنندگان منبع تغذیه با کیفیت هستند. در سیستم های کنترل تلویزیون شهری Nova star و linsn و Color light برند های رایج و با کیفیتی هستند. مشتریان عزیز با مراجعه به سایت قطعات شرکت نواندیشان و یا تماس با بخش پشتیبانی فنی اطلاعات خود را تکمیل کنند.

در مجموع خرید دست دوم لوازم الکترونیکی در بلند مدت منطقی نیست. اما تلویزیون های دست دوم که توسط همکاران به شرکت نواندیشان جهت سرویس مراجعه می شود. با تماس با بخش فروش می توانید از قیمت و انوع آن مطلع شوید.

انواع تلویزیون شهری رنتال

دات پیچ P2.5

دات پیچ P4

دات پیچ P5

دات پیچ P6

دات پیچ P8

تصاویر مرتبط محصول