تلویزیون شهری داخل سالن

تلویزیون شهری داخل سالن ، ابزاری جدید برای نمایش محتوا در سالن های همایش و سالن های کنفرانس می باشد و جایگزین ویدیو پروژکتور های پرده ای شده است. این سیستم ها با شدت نور پایین تر نسبت به تلویزیون شهری های فضای باز و رفرش بیشتر مانع خستگی چشم می شود و ویژگی های مثبت بیشتری نسبت به سایر سیستم ها دارد.
در نمایشگر های LED داخل سالن ، دات پیچ یا همان تراکم پیکسلی بطور متوسط از تلویزیون های فضای باز کمتر است و پیوستگی تصویر از فاصله های نزدیک تری احساس می شود. این نوع نمایشگر سبکی مدرن با امکانات ویژه برای سالن های جدید و روز دنیا می باشد.

انواع تلویزیون شهری داخل سالن

admin-ajax (9)

تلویزیون شهری استیج

 

این تلویزیون های شهری مناسب سالن های بزرگ مانند سالن برگذاری کنسرت و مراسم ها می باشد. این تلویزیون های شهری علاوه بر اندازه های بزرگ تراکم پیکسلی بسیار خوبی دارند و معمولا افکت ها یا تصاویر مربوط به استیج را برای بینندگان نمایش میدهند. جدیدا این نمایشگر ها با چیدمان های جدا از هم عمودی و افقی مانند عکس استیج و صحنه را زیبا تر می کنند. ای نمایشگر ها بصورت کابینت هایی در ابعاد زیر یک متر بهم متصل می شوند.

admin-ajax

تلویزیون شهری سالن همایش

سالن های همایش برای ارائه ی فرد ارائه دهنده ، نیاز به نمایش محتوا دارد. این محتوا باید خوانا و درست به مخاطب نمایش داده بشود.  قبلا از سیستم های ویدیو پروژکتور استفاده ماشد اما بدلیل مشکلاتی از قبیل خاموش کردن نور سالن و… این سیستم منسوخ شده است. این نمایشگر ها قابلیت کنترل از سیستم ارائه دهنده همچنین اتاق فرمان را دارد. نمایشگر های داخل سالن همایش به کیفیت سالن همچنین کیفیت ارائه مطالب به مخاطب کمک بسیار زیادی میکند. علاوه بر آن نمایش پسوند های مختلف محتوا مثل فیلم،عکس ، پاور پوینت و متن از ویژگی های این نمایشگر ها است

admin-ajax (1)

نمایشگر سالن کنفرانس

درسالن های کنفرانس مدرن ترین روش ارائه مطالب تلویزیون شهری فضای بسته می باشد. این سیستم با نمایش محتوا از هر یک از جایگاه شرکت کنندگان به راحتی با مخاطب ارتباط بر قرار میکند و کیفیت بالایی دارد. دات پیچ این تلویزیون شهری فضای بسته می بایست به حد کافی پایین باشد تا تصویر پیوسته ای به مخاطب نمایش دهد.

قطعات تلویزیون شهری داخل سالن

ماژول تلویزیون شهری

ماژول LED INDOOR

ماژول LED مهم ترین بخش یک تلویزیون شهری داخل سالن LED است. ماژول LED یک برد الکترونیکی است که چیپ های LED با فاصله مشخص بروی آن قرار گرفته اند و وظیفه نمایش محتوا با پیکسل های LED که روی آن قرار دارد را تلویزیون به عهده دارد. به فاصله ی بین LED ها از هر طرف تا LED بعدی دات پیچ یا pixel pitch  می گویند. برای مثال در ماژول P4 بین هر پیکسل تا پیکسل بعدی 4 میلی متر فصله می باشد. از جمله مشخصات ماژول:

 • شدت نور ماژول (بر حسب MCD)
 • نرخ تازه سازی (refresh rate)
 • اسکن ماژول ( نحوه ی درایو LED که بر فرکانس نمایش ماژول تاثیر مستقیم دارد.)
 • کیفیت ماسک و قاب ماژول LED
 • شرکت سازنده چیپ ست LED
 • زاویه دید چیپ ست LED
منبع تغذیه LED

منبع تغذیه | power supply

منبع تغذیه انرژی مورد نیاز سیستم را تامین میکند و برق AC شهری را به DC تبدیل میکند. معمولا تجهیزات LED با ولتاژ 5 ولت کار میکنند. انتخاب منبع تغذیه باید متناسب با مصرف ماژول های LED هماهنگ باشد.منبع تغذیه های مرسوم مورد استفاده شده در این کار معمولا 40 آمپر یا 60 آمپر می باشد که در 2 مدل اسلم (نازک) ومعمولی عرضه می شود. منبع تغذیه اسلیم برای کابینت های رنتال که فضای کمتری دارند معمولا استفاده می شود. ویژگی های منبع تغذیه خوب برای تلوزیون شهری داخل سالن :

 • تطابق جریان نامی و عملی منبع تغذیه
 • طول عمر بالا و اتلاف حرارتی پایین
 • فیوز محافظ نوسان برق
 • مدار قطع خودکار اتصال کوتاه
 • پورت ارت برای اتصال به زمین
 • تعداد خروجی مناسب و پتانسیومتر تنظیم ولتا
برد تلویزیون شهری

کارت کنترل

کارت کنترل دیتا را اپراتور دریافت میکند و روی ماژول های LED نمایش میدهد ، در تلویزیون های شهری معمولا از کنترلر های آنلاین استفاده می شود. کنترلر های آنلاین شامل 2 قسمت گیرنده و فرسنتد می باشد. سیستم کنترل نمایشگر ها به این صورت است که تعدادی برد فرستنده (sender card)تصویر را از توسط سگنال تصویر میگیرد و به تعدادی کارت گیرنده (recieving card) میفرستد. در هر کابینت LED یک برد گیرنده وجود دارد. از ویژگی های سیستم کنترل نمایشگر LED :

 • تعداد پیکسل قابل پشتیبانی
 • مقدار refresh rate قابل پشتیبانی
 • سازگاری با انواع درایور های ماژول 
 • نرم افزار کاربر پسند و بروز رسانی نرم افزار مداوم
ویدیو پروسسور

ویدیو پروسسور | video processor

ویدیو پروسسور رابط بین ورودی های تصویر ونمایشگر LED است. این سیستم وظیفه انتخاب ورودی تصویر و تغییر اندازه تصاویر ورودی به اندازه تلویزیون شهری را دارد.ویدیو پروسسور ورودی تصویر را منابع مختلف (کامپیوتر ، دوربین ، گیرنده دیجیتال و … ) میگیرد و ضمن تنظیم و بهینه سازی برای تلویزیون شهری ابعاد تصویر را با نمایشگر هماهنگ میکند. این دستگاه که مدیریت صوت و تصویر را بر عهده دارد تصویر دکمه های روی پنل کنترل می شود. تعداد ورودی و خروجی های ویدیو پروسسور و تنوع آن بر قیمت این محصول تاثیر زیادی دارد. از جمله ویژگی های ویدیو پروسسور:

 • قابلیت نمایش ورودی های دیجیتال و آنالو بصورت همزمان
 • تعداد پیکسل پشتیبانی در طول و عرض
 • خروجی مجزا برای مانیتور کاربر
 • تنظیم از طریق نرم افزار
 • فریم بر ثانیه ثابت و استاندارد (60fps)
 • قابلیت تصویر در تصویر PIP
سازه تلویزیون شهری

سازه و سیستم تهویه

در وسایل الکترونیکی ، بدلیل ایجاد گرما از طریق اتلاف انرژی باید برای تهویه و تعدیل دمای دستگاه راه حل در نظر گرفت . در تلویزیون های شهری جهت خنک کردن تلویزیون از گرمای ایجاد شده توسط پاور ها معمولا از اسپیلیت ها استفاده میکنند. در صورت انجام پروژه در فضای بسته ( که تهویه محیطی داشته باشد) نیازی به اسپیلت نیست و از فن های گرداننده هوا استفاده می شود.

سازه تلویزیون شهری نیز باید توسط مهندسین محاسب عمران محصاسبه شود و نیرو باد ، لنگر و طول دستک و … در آن مشخص شود. در سازه تلویزیون شهری معمولا پایه ها بصورت گرد (لوله آهنی ) یا مقطع مستطیل ( سازه شبکه بندی شده ) می باشد.

نرم افزار تلویزیون شهری داخل سالن

نمایش محتوا بروی تلویزیون شهری به روش های آنلاین و آفلاین انجام می شود

آنلاین
آفلاین

سیستم آنلاین به این صورت است که تصاویری که روی نمایشگر LED پخش می شود ، مستقیم از سیستم اپراتور گرفته می شود. یعنی ی نمایشگر به صورت یک مانیتور کاربرد دارد و هر محتوایی از جمله فیلم ، عکس ، نرم افزار و ... که روی یک کامپیوتر قابل نمایش است این تلویزیون شهری نمایش می دهد.

ویژگی تلویزیون شهری آنلاین تلویزیون شهری آفلاین
نیاز به سیستم کنترل
پخش فرمت های ورودی متنوع
حافظه
پشتیبانی از سنسور
پشتیبانی از ویدئو پروسسور
پشتیبانی از ابعاد بسیار بزرگ
قابلیت نمایش تصویر دوربین

روش های ارتباط اپراتور با تلویزیون شهری داخل سالن

کابل شبکه برای تابلو led

ارتباط از طریق شبکه داخلی | Ethernet LAN network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

فیبر نوری برای تلویزیون شهری

ارتباط از طریق فیبر نوری | optic fiber network

برای ارتباط با فیبر نوری ، در محل هم چنین در محل اپراتور نیاز به مبدل های فیبر نوری و مدیا کانورتر می باشد. این بستر معمولا برای فاصله های بیش از صد متر که ممکن است سیستم شبکه دچار اختلال شود ، استفاده می شود.

ارتباط از طریق wifi برای تابلو روان

ارتباط از طریق شبکه وایرلس | Wireless LAN network

ارتباط از طریق شبکه از رایج ترین روش های انتقال تصویر است. در سیستم های آفلاین کارت کنترل باید قابلیت شبکه داشته باشد و به شبکه محلی متصل شود. از طریق نرم افزار رابط کاربری می توان با وارد کردن آی پی تلویزیون ، محتوا را منتقل کرد و از نظر امنیتی قابل قبول است.

#8900BF

Untitled-1

ارتباط آفلاین

در ارتباط آفلاین سیستم بصورت مستقیم در ارتباط نیست. بلکه با رابط نرم افزاری ، برنامه روی حافظه های سخت افزاری مثل فلش مموری ، هارد و .. ذخیره می شود و به محل تلویزیون انتقال داده می شود. این روش از امنیت پایین تری برخودار است اما هزینه آن به مراتب پایین تر از سیستم های آنلاین است.

سوالات پر تکرار در مورد تلویزیون شهری داخل سالن

نمایشگر های LED است داخل سالن ها نصب می شود. از این نمایشگر ها برای نمایش پیام های تبلیغاتی ، پیام های مربوط مدیریت شهری و تصاویر برگزاری همایش یا کنفرانس های داخل سالن های همایش استفاده میکنند.

قیمت تلویزیون شهری با توجه به نوسانات بازار ارز و تنوع زیاد این محصول بازه بسیار زیادی دارد. مهم ترین مولفه ی قیمت تلویزیون شهری ، ماژول آن می باشد. برای اطلاع از قیمت به روز با شماره 09120266173 کارشناس فروش شرکت نواندیشان تماس بگیرید.

در نمایشگر های شهری فضای باز شدت نور بدلیل وجود نور آفتاب بسیار بیشتز از نمایشگر های فضای داخل است. نمایشگر های oudoor همچنین از سمت رو به رو در مقابل شرایط آب و هوایی مثل باران مقاوم هستند. اما وزن ماژول های تلویزیون شهری فضای بسته بسیار کمتر است. از نظر هزینه پروژه نیز تلویزیون شهری فضای باز هزینه بیشتری در بر دارد.

برند تولید کننده قطعات تلویزیون شهری داخل سالن متفاوت هستند. در قسمت ماژول برند های مانند Leyard و Cailiang و Qiangli و GKGD در بازار ایران معتبر هستند. در برند های منبع تغذیه CLCZ و Meanwell از جمله تولید کنندگان منبع تغذیه با کیفیت هستند. در سیستم های کنترل تلویزیون شهری داخل سالن Nova star و linsn و Color light برند های رایج و با کیفیتی هستند. مشتریان عزیز با مراجعه به سایت قطعات شرکت نواندیشان و یا تماس با بخش پشتیبانی فنی اطلاعات خود را تکمیل کنند.

در مجموع خرید دست دوم لوازم الکترونیکی در بلند مدت منطقی نیست. اما تلویزیون های دست دوم که توسط همکاران به شرکت نواندیشان جهت سرویس مراجعه می شود. با تماس با بخش فروش می توانید از قیمت و انوع آن مطلع شوید.

نرم افزار تلویزیون شهری داخل سالن

نمایشگر P2.5

نمایشگر P4

نمایشگر P5

نمایشگر P6

تصاویر مرتبط محصول