تابلو VMS

تابلو های متغیر خبری یا variable message sign نمایش دهنده پیام های ترافیکی از مرکز کنترل ترافیک شهر ها می باشد که بصورت سازه های دروازه ای یا ال شکل با نمایشگر LED روی اتوبان ها و معبر های پر تردد اجرا می شود. تابلو VMS برای پبام های ترافیکی نظیر طرح های زوج و فرد ، سرعت های غیر مجاز ، مسیر های مسدود ، توصیه های جاده ای و سایر پیام ها بدون محدودیت می باشد . تابلو های VMS یا از طریق کاربر در مرکز کنترل ترافیک یا بصورت هوشمند پیام ها را دریافت می کند.

کاربری تابلو VMS

تابلو vms بسته به نوع استفاده و کاربری نیز انواع متفاوتی دارند. برخی ازین تابلو ها برای مکان های خاص و برخی از انها برای مکان های عمومی مثل جاده ها ، بزرگراه ها و خیابان ها استفاده میشود .
این تابلو به رانندگان این اختیار را میدهند که بهترین مسیر برای سفر خود را انتخاب کنند. 
شدت نور و تعداد رنگ ماژول و زاویه دید تابلو برای مکان های مختلف تقاوت زیادی دارد.

انواع تابلو های vms از نظر سازه

ال شکل بزرگ

تابلو ترافیکی اصفهان

ال شکل کوچک

سازه دروازه ای

تابلو vms

اجزای تابلو vms :

ماژول LED RGB:

ماژول های LED مهم ترین بخش تابلو های VMS است که شدت نور ، تراکم پیکسلی تصویر و زاویه دید آن بستگی زیادی به ماژول LED دارد.
ماژول ها معمولا بصورت کابینت و با مجموعه کوچک تری که یک بلوک تلویزیون را تشکیل می دهد کنار هم قرار میگیرند. مقاومت در برابر فرسایش و ضربه احتمالی در این تابلو ها اهمیت زیادی دارد.

منبع تغذیه:

ولتاژ کاری سیستم های LED معولا 5ولت است . در تابلو vms نیز بسته به جریان مصرفی ماژول ها ، جریان مصرفی کل محاسبه شده و برای آن منبع تغذیه با جریان دهی مناسب استفاده میکنند.
در این تابلو ها باید به مسئله ی تهویه منابع تغذیه نیز توجه کرد.

برد کنترلر:

کارت کنترل تابلو vms به اندازه کارت های کنترل تلویزیون شهری نیازی به کیفیت فریم ریت یا مسائل تصویری پیشرفته نیازی ندارد. اما امکاناتی از قبیل سنسور ها و نمایشگر های اطلاعات ، همچنین ارتباط با دیتا لاگر ها اهمیت دارد.
برای انتخاب کنترلر مناسب ابعاد اهمیت دارد.

برد ارتباط با مرکز

برد ارتباط با مرکز کنترل:

داده های ورودی مستقیم به سیستم نمایشگر ارسال نمیشود.
در تابلو vms ابتده داده ها به برد کنترل واسطی بین مرکز و کنترلر LEd دریافت میشود. این برد وضعیت ارتباط با مرکز ، هشدار های احتمالی ، وضعیت سنسور ها و … را کنترل میکند.
شرکت نواندیشان انحصاری از سیستم شخصی سازی شده ساخت شرکت بهره می برد که دلیل بر امنیت بیشتر و کاربری راحت تر را برای مرکز می شود.

سازه vms

سازه تابلو VMS :

سازه اهمیت بالایی کارایی آن دارد. علاوه بر استحکام آن زاویه دید و ارتفاع باید محاسبه و تحقیق شود.   یک سازه مناسب همراه با ظرافت باید در بیشترین نگاه ها را به خود جلب کند .بر خلاف دید عمومی ، این نور بالای LED نیست که جلب توجه مفید میکند بلکه زاویه مناسب تاثیر بیشتری میتواند داشته باشد. 
هر وسیله ی الکتریکی نیاز به خنک شدن برای سلامت سیستم دارد و LED ها نیز چون در تمام فصول مورد استفاده قرار میگیرند نیاز به تهویه و خنک کنندگی مطلوب دارد. 
دپارتمان سازه های شهری نواندیشان این سازه های می باشد.

تابلو vms شهری

تابلو های vms شهری را حل فرار از ترافیک و انتخاب مسیر بهتر برای رانندگان است. این تابلو هادر کشور های پیشرفته بصورت خودکار و آنلاین است. این تابلو ها با اتصال به دوربین های سطح شهر و تشخیص ترافیک با فناوری پردازش تصویر تعیین میکند در کدام مسیر ها ترافیک کمتری وجود دارد. در شهر ها تابلو های vms معمولا قبل از تقاطع های مهم و موثر در ترافیک شهری نصب می شود. نوع غیر خودکار این تابلو ها مستقیما تصویر مورد نظر را از محل اپراتور دریافت می کند و نمایش می دهد.

vms6

تابلو vms جاده ای

تابلو متغیر خبری جاده ای از نظر کیفیت ساخت باید بدون نقص باشد. زیر در معرض تمام اتفاقات آب و هوایی و همچنین استفاده در تمامی روز های سال است.
تابلو vms جاده ای برای نمایش پیام های ایمنی در جاده ، هشدار های مورد نیاز ، فاصله تا مقاصد مختلف ، پیام های ترافیکی و … استفاده می شود. نوع LED این ماژول باید از نور بالایی برخوردار باشد زیرا در روز از فواصل زیاد باید قابل خواندن باشد. 
سازه این نوع از تابلو باید از نوع دروازه ای باشد چون معمولا ابعاد قابل توجهی دارد.
با توجه به مسائل امنیتی بخاطر نظارت کمتر درجاده ها نسبت به شهر باید از نظر پروتکل های نرم افزاری امنیتی از هر نظر غیر قابل نفوذ باشد.
معمولا برای نظارت همنچنین رفع مشکلات احتمالی و غیر حضور دوربین مداربسته در زوایای مختلف به سمت تابلو نصب می گردد.
تابلو ترافیکی اصفهان

تابلو vms تونلی

تابلو متغیر خبری vms تونلی بخاطر نصب در محل تونل ها نور کمتری دارند. این تابلو ها راننده را به مسیر درست هدایت  میکند و باعث می شود حوادث تونلی که درصد قابل توجهی از تصادفات را شامل می شود، کمتر بشود.
این تابلو ها در دو نوع ثابت و متحرک اجرا می شود. در تابلو های ثابت متن تابلو قابل تغییر نیست و مناسب نمایشگر مسیر و سرعت می باشد. اما در نوع متغیر امکان ارتباط دو طرفه با تابلو میسر است.
تمامی تابلو های vms باید شامل نکات ایمنی برقی (از جمله چاه ارت و … ) باشد . مخصوصا در تونل ها بری پیشگیری از اتفاقات احتمالی سازه باید استاندارد های لازم برای اجرا در تونل را داشته باشد.

تابلوvms

تابلو vms چیست

تابلو vms یا تابلو متغیر خبری یک نماشگر led بزرگ است که توسط سازه بروی معابر شهری نصب می گردد تا از ترافیک احتمالی شهر ها کم کند و باعث اطلاع رسانی به شهروندان بشود.
این تابلو ها در سطح شهر برای راهبرد های ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تابلو vms اصفهان

قیمت تابلو های vms

قیمت در این زمینه بسیار متفاوت است، قیمت این مجموعه از قیمت اجزای تشکیل دهنده آن تاثیر میگیرد. 
برای اینکه قیمت vms را بفهمید، لازم است که اندازه و نوع ماژول آنرا بدانید تا به اندازه کافی به قیمت دقیق نزدیک شوید.
معمولا هزینه تایلو های متغیر خبری با بررسی درست برای انتخاب محل هزینه بازگشتی می باشد که بسته به تاثیر گذاری زمان آن متفاوت است.

تابلو اتوبان اصفهان

تابلو vms اصفهان

ساخت تابلو vms

 ساخت تابلو های vms لازم به تسلط کامل پیمانکار به پروژه های مهندسی برق ، مهندسی عمران و مهندسی کامل می باشد و نیاز به تیم تخصصی با تجربه و متخصص می باشد. شرکت نواندیشان هوشمند با انجام بیش از 15 تابلو vms در کشور و کسب تجربه لازم در این پروژه های و تیم متخصص در امور ساخت و نصب نمایشگر های LED قادر به انجام خدمات رسانی به ارگان های مختلف می باشد. 
این نمایشگر ها باید بصورت دقیق طراحی شوند و مناسب ترین ابعاد و نوع نمایشگر  برای محل های مختلف طراحی گردد.
نصب تابلو vms

اجرای تابلو vms

برای اجرا ونصب این سازه های غول پیکر نیاز به علم مهندسی و تجهیزات لازم می باشد.
اجرای این تابلو ها در ایران ملزم به مجوز های لازم پیمانکاری ، مهندسی و حتی مجوز های راهورجهت بستن راه های و خیابان ها است.
تیم فنیشرکت نواندیشان در محل اجرا برای تایین مراحل عملیات اعزام می شوند و با برنامه ریزی دقیق حتی در بعضی از موارد بدون بستن مسیر سازه را اجرا میکنند.

پروژه های مرتبط نواندیشان :

بزرگراه کشوری

تابلو vms

خیابان کاوه -اصفهان

Sending
User Review
5 (1 vote)
بستن منو